💶 Economie Banii din Uganda: Pe de altă parte spune că am furat 100 mln din băncile din Moldova, pe de altă parte el mă apără. Mi se pare straniu. Uganda în general m-a dat jos. Foarte convingător și probat 25 septembrie 2020, 13:52
🚦 Condițiile de lux în închisoare: Popa a semnat plângerea la CEDO, unde se menționa că eu am stat în condiții degradante și inumane. Atunci despre ce chefuri și condiții de lux merge vorba? Faptul a fost constat de instanțele de judecată 25 septembrie 2020, 13:52 🔗 Link
📲 Comunicarea cu Plahotniuc: Dacă eu am comunicat cu Plahotniuc permanent în închisoare, de ce mai aveam nevoie de el? E o inepție. Totul trebuie probat, în caz contrar putem vorbi despre orice 25 septembrie 2020, 13:52 🔗 Link
🚢 Despre grațiere: Grațierea mi-a fost propusă de Plahotniuc, nu eu am cerut asta. Pentru că trebuia să-mi recunosc vina 25 septembrie 2020, 13:52 🔗 Link
💰 Despre vânzarea activelor din penitenciar: El a solicitat porocură din partea mea pentru a vinde anumite active în România. Corespondența există. Precizare: Dacă ar fi avut studii juridice, ar fi știut că acțiunile au fost sechestrate, nu și activele. Eu nu am vândut din penitenciar, că nu aveam cum. Instanțele din România au verificat tranzacțiile și au clasat dosarele. Deci, sunt niște falsuri debitate de Popa 25 septembrie 2020, 13:52 🔗 Link