Mihail Aizin, cel care a fost decorat de Dodon cu „Gloria Muncii”, amenință că se va adresa organelor competente să-i apere onoarea: candidatura pentru ordinul „Gloria Muncii” a fost înaintată de un grup de câteva mii de persoane.