Dorin Chirtoacă spune că nu cheltuiește mai mult de 3 mii de lei pe lună: "Până nu rup hainele nu iau altele. Serviciile comunale întotdeauna au fost mici. Mașina am cumpărat-o înainte de a fi la Primărie. Circul cu ea până astăzi, îmi place. E vorba de un BMW 318".