Un grup de moldoveni stabiliți în Franța au înaintat o petiție prin care denunță că Eugen Revenco, care a fost numit în funcția de Ambasador al Republicii Moldova în Republica Franceză, ar fi fost implicat în mai multe acțiuni de corupție și e vizat și într-un dosar penal. Despre aceasta a anunțat deputatul Iurie Reniță