Primul bilanț după 1 septembrie
Două săptămâni de la redeschiderea școlilor și grădinițelor: 187 de elevi și 173 de profesori, infectați cu COVID-19.
După mai bine de 7 ore, ședința a fost iar amânată. Avocații au cerut CSJ mutarea dosarului de la Cahul la o altă instituție. Avocat: „Au fost audiați martori”.
Un consilier PSRM acuză copiii care desenează curcubee pe asfalt. Va depune o reclamație, pentru ca să fie eliminat, atenție, drapelul LGTB. Să râdem sau să plângem?