Era de așteptat!
Primarul Ceban: „Avem o tendință de creștere a cazurilor de boală în rândul elevilor și profesorilor din municipiul Chișinău. Până la data de 10 septembrie, în instituțiile de învățământ general s-au înregistrat 216 cazuri active de îmbolnăvire cu infecția COVID-19, iar în instituțiile de învățământ preșcolar s-au înregistrat 35 de cazuri”.