#Belarus. Peste 100 de mii de oameni, iar în stradă
Peste 100 de mii de oameni au ieșit iar în stradă ieri în Minsk și alte regiuni ale Belarusului. Aceștia au încercat să ajungă în zona rezidențială unde locuiesc mai mulți oficiali, inclusiv președinta CEC. Forțele de ordine au operat arestări, s-a tras cu arma forcuri de avertizare, tunuri cu apă, a bătut opozanții și nu i-au lăsat să formeze grupuri mari. Deși telefonia mobilă a fost deconectată în mai multe zone, protestatarii au reușit să se mobilizeze.