#Belarus. Continuă ciocnirile
Între timp, la Mink, continuă ciocnirile între grupuri de protestatari și poliție. Aseară, un grup de femei care protesta, a fost luat pe sus de OMON. Cele mai active dintre participante au fost reținute. Forțele de ordine urmăresc protestatarii până în curțile de bloc și îi rețin pe cei mai vocali.