Maia Sandu îl acuză pe Igor Dodon că ar fi pregătit 2 mln de Euro pentru a cumpăra voturi din r. transnistreană la #Prezidențiale2020. Vă reamintesc că, la alegerile din 2019, cca 37 000 votanți din acea zonă s-au izghit la votare. Așa, li s-a făcut dor brusc de patrie 😂