Chirtoacă se vrea șef în România
„Mi-ar fi plăcut să candidez la Președinția României”, a spus azi Chirtoacă când depunea actele la CEC pentru #Prezidențiale2020.
Slusari: Statul nostru pierde treptat bunurile care valorează sute de milioane de lei. Cerem Curții de Conturi să efectueze un audit urgent și complex în acest domeniu.
Năstase: Condamn actul criminal de trunchiere a Declarației de Independență a Republicii Moldova, citit la ceremonia organizată de Dodon la președinție.