Eu nu văd lucrurile așa. Eu cred că Maia Sandu a forțat demisia Guvernului. Și ca argument vine decizia CC care a spus că acțiunile referitor la Procuratură conțineau elemente de neconstituționalitate. Mai mult, pe lângă asta fără să consulte partenerii de coaliție. Cred că cifrele erau în dinamică negativă, veneau alegerile prezidențiale. Cert e că guvernarea nu se face cadou.