Consiliul Audiovizualului: Candidații pentru alegerile prezidențiale ar urma să se întâlnească în dezbateri doar la televiziunea publică, iar celelalte posturi să transmită aceste secvențe. Asta pentru ca mărimile lor candidații să nu fugă de la o televiziune la alta. Adică cum să înțelegem: Dezbaterile le organizează un post care favorizează guvernarea și restul să fie obligați să o favorizeze și ei!? Dacă se ajunge la asta - e o mare tâmpenie. #prezidențiale2020