Odată cu plecarea lui Nichiforciuc și a lui Andronachi din PD, mai multe organizații chipurile ar părăsi formațiunea. Nu-i exclus că "plecările" sunt regizate de cei doi. Deci, n-aș pune mare preț pe știrile care izvorăsc în media.