Din aceeași ediție
Veselie la Orhei! 😀
Întâlnire eșuată a ministrului Agricultoriii, Ion Perju, cu fermierii din localitate, după ce Marina Tauber a aflat de eveniment și a mers acolo cu conducerea raionului, în frunte cu președintele Consiliului raional Orhei, Dinu Țurcanu și primarul municipiului, Pavel Verejanu.
Reprezentanții locali în frunte cu Tauber i-au reproșat lui Ion Perju că a încercat să organizeze întâlnirea cu un grup de agricultori fără a anunța și administrația locală: „Cum vreți să rezolvați problemele fără a colabora cu administrația publică locală?"
După venirea reprezentanților P. Șor, Perju a plecat din încăpere