Igor Dodon: S-au furat 13 miliarde și ceva. Cu tot cu procente trebuie să întoarcem vreo 22-23 miliarde cetățenilor. (...) Banii furați sunt și pe intern și pe extern. În afara țării nu s-a făcut nimic până să vină noul procuror. Pe interiorul țării s-a pus sechestru pe 6.3 miliarde de lei, dintre care 2,5 miliarde bani reali, iar restul 3.8 miliarde - active imobiliare, clădiri, mașini, etc. Ele se scot la vânzare, banii se iau, pot fi vândute la preț mai mare, la preț mai mic, etc."