Declarație: Ceea ce s-a întâmplat e o încercare de a ne dezbina, de a distruge viața pașnică cu care ne mândrim. Nu avem nevoie de confruntări. Acum are loc o lucru intens de eliberare a oamenilor. Nu avem nevoie de război, să încetăm autodistrugerea, avem nevoie de un Minsk calm, vă îndemnăm pe toți să ne oprim