Regimul #Lukașenko a înțeles că a dat cu oiștea în gard și a început aseară să elibereze protestatarii. Aceștia povestesc istorii de groază: ținuți câte 30 într-o cameră de 4-5 persoane, bătuți cu bastoanele, femeile amenințate cu violul, etc. La eliberare acestora nu li s-au întors bunurile personale