Izolatoarele din Minsk au ajuns arhipline, astfel că începând cu azi dimineață tinerii reținuți sunt eliberați. Înainte de aceasta, povestesc ei, au fost bătuți în grup cu bastoane, dânduli-se de înțeles să nu mai iasă la proteste.