În fața comisariatelor și izolatoarelor din #Belarus se atestă exact situația care a avut loc la noi după 7 aprilie 2009: Sute de părinți în căutarea copiilor, nicio informație despre cei reținuți, chiar dacă există cazuri când persoanele au dispărut deja de mai bine de 3 zile. Unii părinți vehiculează informația precum că judecătorii vin în comisariate pentru a da verdicte