Despre situația din agricultură
Scandalos! Unele medii scriu că agricultorii au plătit la stat doar 620 de lei per hectar, dar primesc deja de la guvern câte 1000 de lei și sunt nemulțumiți.
🚦 Natura sub cod roşu
Aerul din Chişinău devine din ce în ce mai toxic. Buletinul calităţii aerului din luna iunie, arată că aldehida formică, adică gazul de eşapament, a înregistrat o valoare în aer de 6,4 de miligrame pe metru pătrat, în timp ce norma este de doar 0,003. O depăşire de 2100 de ori.
Un pic așa nu se face 😂
Mai pe scurt, reprezentanta socialiștilor, Ala Ursu-Antoci, trimisă în Consiliului Coordonator al Audiovizualului a scăpat o frumusețe pe gură. Înregistrarea e de la ședința de ieri: ”...Dar trebuie sa-i disciplinăm (notă: pe furnizorii de servicii media audiovizuale), trebuie să-i învățăm că un pic nu se face în felul ăsta, un pic nu trebuie să aducem acuzații instituțiilor statului, ne place - nu ne place instituția statului, dar conducătorul instituției reprezintă însăși instituția. Noi nu putem să aducem acuzații anumitor partide...” Ascultăm și ne distrăm 🤣 #CuvinteDeAur #Mărgăritare