E drept, mesajele uneori ajung până la isterie, dar asta e mai puțin important în contextul agresivității regimului Lukașenko. Cu adevărat interesant de accentuat este faptul că, la 1 Mai 2020, canalul de Telegram avea 200 de mii de abonați, pe 5 august, cu o zi înainte de alegeri - 325 de mii. Și în doar câteva zile, de la începutul ostilităților - acesta a ajuns la peste 1 mln de abonați, fiind principalul mediu de organizare al protestatarilor din Belarus