Mii de oameni (poate chiar zeci de mii) ies în strada în mai multe orașe din #Belarus. Forțele de ordine acționează dur în raport cu manifestanții. În una din piețele din Minsk se aud grenade cu gaze lacrimogene. Pe străzi sunt foarte mulți polițiști, OMON și reprezentanți ai forțelor armate, care disperseaza mulțimea
Urmează o noapte de foc.