Din aceeași ediție
S-au inclus pe fir și românii de peste Prut, care prin căi diplomatice CER explicații de la autoritățile moldovenești, șefia BNM e un car de nervi și s-a pus pe a vorbi cu partenerii străini. Mai pe scurt - a pornit vânzoleala. Cert este că cele peste 100 de mln de Euro vor da mari bătăi de cap băncii
Procuratura Anticorupție nu vrea să se afle despre caz, pentru că în ape tulburi se prind pești mari, iar banca nu poate comunica la subiect pentru a nu se face panică printre clienți (Apropo, nu e niciun motiv de panică, deocamdată, deoarece instituția e una bogată), dar și pentru a nu-și înrăutăți relația cu organele de control. Mai pe scurt - e vesel tare! Oficial, evident, niciuna dintre părți nu vrea să sufle o vorbă. Oricum, noi le promitem că vom afla mai multe detalii și le vom publica
Mersi colegilor de la NewsMaker, Deschide, dar și Infotag, (nu uitați de linkuri vă rog, așa cum fac eu. Așa ar fi corect) care au preluat subiectul de aici și au relatat despre acest caz. Încă mai adun informații interesante și le organizez cronologic despre ce și cum s-a întâmplat (cine cunoaște mai multe vă invit să-mi scrieți în privat). Dar mai ales - cu ce scop se întâmplă toate aceste lucruri. Poate se pune iar de-un exclusiv :D Apropo, dacă vreți să fiți printre cei care primesc informații mai puțin cunoscute, vă îndemn să susțineți acest proiect de informare pe 📍Patreon. Doar așa acesta poate rezista în timp. Vă cuprind!
#WeAreAForce