Maia Sandu, fierbânțeala electorală și arătura
După postarea de ieri în care a speculat pe muchie de cuțit tragedia din Liban (eu aș zice că a fost chiar prin arătură), azi aceasta a protestat iar în fața președinției. Tema: Agricultura. Tot azi sursa a postat azi un mesaj pe fb în care critică vizita lui Dodon la Moscova, unde s-a întâlnit cu Kozak: "O lume întreagă a văzut că Preşedintele Republicii Moldova nu mai este primit la Kremlin ca un şef de stat, dar cel mult ca un funcţionar regional de rangul doi sau trei".