Azi mai mulți reprezentanți ai Partidului Șor, în frunte cu Marina Tauber au protestat la Delegația UE, cerând retragerea Ambasadorului Peter Michalko din funcție. Eeee, dna Tauber, hai nici chiar. N-a trecut nicio lună de când strigați în Parlament și cereați ajutorul instituțiilor europene, implicarea Ambasadorului UE, cereați dreptate, acces pentru presă și etc. Ați uitat? Azi deja îl vreți plecat? Ai ai ai! 🤦‍♂️