Gest criminal făcut de un șofer iresponsabil. Poliția a dat publicității un video în care se vede cum un motociclist din Moldova este urmărit pentru că nu avea plăcuțe de înmatriculare. Acesta a șofat pe contrasens chiar pe traseul spre Orhei, accelerând chiar până la 220 km/h.