Da, Andrei Năstase are motive să fie supărat pe Maia Sandu. Mai ales că el a fost cel care i-a deschis drumul în politica mare. Dar, părerea mea este că, acum, acesta trebuie să facă un pas în spate și să o susțină la prezidențiale, având un fel de înțelegere că la alegerile anticipate, într-o formulă oarecare - PAS și DA merg împreună.