TELEFOANELE LUI PLAHOTNIUC. Usatîi susține că atât el cât și președintele Dodon au avut telefoane „împărțite de Plahotniuc”: „Veneau procurori și spuneau – ține acest telefon. Sunt peste o mie de ore de înregistrări cu Dodon (...) Pe telefon era astfel de aplicație care salva toate înregistrările purtate, Plahotniuc putea să asculte tot ce discutău utilizatorii acestui telefon. Această aplicație „Bria” era un fel de Viber, WhatsApp, doar că în varianta lui Plahotniuc