Jurnaliștii de la AGORA, Europa Liberă, ProTV, TV8, Ziarul de Gardă, TVR Chișinău (posibil și alții) au refuzat să ia cadouri (vin, țuică, miere și vișinată) de la președintele Dodon, vineri, după conferința de presă de totalizare. Allții, în schimb, chiar s-au lăudat ce au făcut cu tușonka și chiar s-au interesat în timpul conferinței ce cadou urmează să primească 🤦‍♂️ Gestul, apropo, a fost condamnat de Consiliul de Presă #JurnaliștiDeTușonka