Încă un spital pentru COVID19: În cadrul spitalului municipal Sfânta Treime din Chișinău va fi creat un bloc care se va specializa pentru primirea și tratamentul pacienților infectați cu noul Coronavirus. Anunțul a fost făcut în cadrul ședinței săptămânale a serviciilor municipale