VOR SĂ SCAPE. Traseul Chișinău-Ungheni/Sculeni, care se repara de vreo 6 ani, este în arbitraj la Paris. Motivul: una dintre cele două companii străine, care au câștigat licitațiile de reconstrucție, vrea să scape de penalități de milioane de euro și să oblige statul să-i acopere o parte din cheltuielile avute în perioada post-contract. Asta chiar dacă nu a terminat lucrările nici după patru ani de la expirarea contractului