Partea cea mai interesantă este că la finalul acestei "împăcări", firmele care ar fi încercat să cumpere Casa Presei și Cantina Guvernului întorc bunurile în proprietatea statului, iar banii aduși cash - vor fi întorși înapoi. Dar nu oricum - dar cu un bilet de mulțumesc: Un certificat de la Serviciul Contra Spălării Banilor care atestă proveniența a banilor