„Noi nu avem siguranța că sunt (n.r. 51 de voturi). Noi ieri am aflat că majoritatea parlamentară și-ar fi pus în gând să fie ultima ședință din sesiunea primăvară-vară. A apărut întrebarea că dacă se încheie sesiunea nu vom avea nici șansa să o depunem… Noi am ascultat ce spun susținătorii noștri. Ei au pus întrebarea clar de ce măcar nu încercăm”, a spus Igor Grosu, în cadrul emisiunii „Cutia Neagră” de la TV8.