Ambasada României: De la 18 mai, de când a fost reluată activitatea au fost doar eliberate pașapoarte și certificate de naștere și de căsătorie, deja întocmite. Totodată, în contextul pandemiei, nu se permite, deocamdată, reluarea reprogramărilor pentru jurământul de credință și nici pentru alte servicii