Deputatul Platformei DA, Igor Munteanu, a sesizat Curtea Constituțională și cere interpretarea articolului, care reglementează angajarea răspunderii Guvernului în fața Parlamentului. Mai exact, parlamentarul solicită ca magistrații să explice dacă mai poate fi convocată o ședință a Parlamentului pentru asumarea răspunderii Guvernului. Asta în condițiile în care prima ședință a eșuat din lipsă de cvorum.