(...) Eu cred că Moldova are nevoie acum de o coaliție largă: PD, PSRM, PAS și PD - într-o formă de acest tip e posibil. Maia Sandu a sărit într-o roată când a auzit. Stați un pic, analizați, gândiți-vă, nu vă agitați deodată. Nu e vorba de coaliție, dar de o discuție în format larg. Ne înțelegem că mergem la alegeri ca să scăpăm de bandiții din Parlament. E necesar de schimbat legi, ceva în Guvern - ne așezăm și discutăm, e necesar altceva - ne așezăm să discutăm. Asta e discuție matură, înțeleaptă. Probabil voi nu sunteți gata de așa ceva. (...) Probabilitatea e foarte mare ca acest Guvern să ajungă până la anticipate, cu atribuții depline sau limitate