(...) Formarea unui alt guvern poate avea loc doar dacă Maia Sandu și Andrei Năstase se așează cu Plahotniuc la masă. Eu înțeleg că Năstase înțelege că nu mai are ce pierde. Apropo, Andrei, ai luptat atâta cu Plahotniuc, și acum intri în combinații cu Șor, apropo Igor Munteanu te joacă cu Candu pe la spate. E problema voastră că ați ridicat ratingul Maiei Sandu în 2015-2016, vedeți ce vă face acum... Năstase poate face greșeala, că nu are ce pierde, dar Maia dacă se leagă - e gata cu ei