(...) Dacă ei se pornesc să demită Guvernul Chicu, eu vreau să văd semnăturile Maiei Sandu, alături de cea a lui Șor, Candu, Năstase (n. red. - __dle Dodon, Maia Sandu nu poate semna - nu e deputat__😀). Chiar vreau să vedem. Am văzut că încercați să-i atrageți acolo și pe democrați, pe Pavel Filip, care încearcă să țină partidul unit. Deja e 2 mln deputatul. Așa la ei o crescut propunerile, după ce am deblocat situația din Parlament