„Nu o să-mi dau demisia de onoare pentru că o să duc acest mandat cu demnitate. Cineva a zis că discursul meu a fost liric, o să spun altceva, e ușor a scrie versuri când nimic nu ai ce spune. Orice sfat care avea să vină din partea dumneavoastră avea să-l ascultăm. Ați făcut atac la familie, iar asta este nedrept și josnic. Am fost criticată că nu au sărit capete, au sărit pentru neasumări de responsabilitate”, a declarat ministra Sănătății, în cadrul ședinței Parlamentului