Din aceeași ediție
Komarovski a spus că decizia autorităților moldovene n-are nicio logică: __Dacă există un parc, unde este interzis plimbatul, dar există un loc de joacă pentru copii - unde se poate de plimbat, atunci asta nu se înscrie în nicio logică. Asta nu are nicio legătură cu epidemiologia. Copiii trebuie să se joace. Dacă e așa cum scrieți, că locul e dezinfectat, există personal medical, e curat, atunci nu e nicio logică în decizia autoritților. (...) Eu știu o chestie: Atunci când ceva se închide, înseamnă că nu s-au împărțit. O guvernare sănătoasă nu poate închide un parc. Dvs trebuie să înțelegeți - autoritățile există pentru voi. Cereți drepturile copiilor dvs"
🚦Comentând zvonurile că ar fi plătit, acesta spune că, de fiecare dată când comentează ce fac autoritățile din diferite state, de fiecare dată primește astfel de acuzații, care deja l-au plictisit.