Fără izolare în România
Ambasada României în R. Moldova informează că măsura izolării la domiciliu/carantinării instituționalizate se suspendă temporar, începând cu data de 2 iulie 2020, pentru toate persoanele care intră în România (inclusiv persoanelor pentru care s-a aplicat această măsură anterior datei de 2 iulie 2020).