Fostul parlamentar Vadim Pistrinciuc accentuează un lucru important și trist: Mă întreb, ce este mai rău, sechestrarea de deputați, sau faptul că Parlamentul Republicii Moldova este unicul din regiune care nu a avut măcar o ședință, măcar de o zi plină?