Ștefan Gațcan a postat un nou video pe pagina de facebook (nu contul lui). Acesta apare într-o cameră cu mască (de ce cu masca dacă e cu familia?) și, aparent, citește mesajul de pe o foaie. El spune că nu e sechestrat și că este bine: "Vreau să fac unele precizări. Sunt bine, benevol am renunțat la mandatul de deputat. Nu am fost și nu sunt sechestrat. Sunt într-o etapă de reabilitare. Nu tensionați oamenii din jur. Sănătate, succese și discernământ în ce faceți"