Fracțiunea PAS din Parlament, cu ochii pe deal-ul pe care vor să-l semneze Nicolae Ciornîi și Agenția Servicii Publice cu referire la clădirea de pe str. Mihai Viteazul. Deputații cer Guvernului stoparea "aceastei ilegalități". De asemenea, s-a solicitat autosesizarea Procuraturii Generale în vederea pornirii unei cauzei penale pentru tentativă de abuz de serviciu