Încleștare online între Sergiu Sîrbu și ministrul Justiției, Fadei Nagaceschi. S-a întâmplat ieri la comisia jurdică, unde s-a discutat dacă există opinia FMI la un proiect de lege legat de BNM. La un moment dat, Sîrbu i-a spus lui Nagacevschi să ia loc și să fie mai calm. Ultimul a sărit ca ars: De când dle Sîrbu ești așa mare? Eu sunt în ministerul Justiției. Nu accept indicații. Renumitul jurist, de talie internațională, Vasile Bolea, a încercat să amelioreze situația. Oсадок, cum se spune prin unele părți, oricum a rămas. Se așteaptă runda 2 :)