Președintele Dodon a mai spus azi că oligarhul Vladimir Plahotniuc a investit până acum cca 20 mln de dolari în proiectul Pro Moldova. El i-a întrebat pe cei din PAS și DA: "Credeți că a investit atât doar ca să voteze Guvernul vostru. Sunteți naivi. El vrea să voteze Guvernul vostru, apoi o să vină la noi să-l dăm jos, și așa să ne joace - până să ne termine și pe noi, și pe voi"