📺 Igor Dodon i-a transmis un mesaj lui Vlad Plahotniuc, după ce în ultimele săptămâni ploua cu imagini video și audio scurse în presă de anonimi: 19 iunie 2020, 17:05
📍 "Vlad Gheorghevici, dumitale treci niște limite, este o luptă politică. Faci coaliții, nu cumperi deputați, nu lovești în familie, eu nu mi-am permis asta cu nimeni, nici cu dumitale, chiar dacă aș avea posibilitate. Voi sunteți cu metode din astea din anii 90. De a filma, de a face montajuri" 19 iunie 2020, 17:05 🔗 Link
🕹 "Face asta acum pentru că îi ard tălpile, pentru că procurorul se mișcă repede înainte. Pe mine m-au preîntâmpinat - ia seama că noi ție o să-ți arătăm. Vor să mă șantajeze. Eu știu că vor lovi dur în mine și familia mea în următoarea perioadă, dar eu am să merg până la urmă, nu voi permite restabilirea regimului oligarhic", a conchis sursa 19 iunie 2020, 17:05 🔗 Link