Reacția unui deputat Pro Moldova la scenariile anunțate de președintele Dodon: Este foarte greu să comentăm scenariile unui politician care se consideră stăpânul R. Moldova. (...) Își exercită și execută doar propriile interese politice este foarte dubios și nu cred că cineva mai ia în serios declarațiile dlui"