Efrosinia Grețu și-a motivat în sfârșit decizia de plecare de la PD la Pro Moldova, lăsând guvernarea fără majoritate parlamentară: __Analizând și văzând că noi stăm pe loc, iar cetățenii așteaptă rezolvarea problemelor, iată am decis și eu să merg cu echipa respectivă. Tineri, entuziaști, curajoși și spun lucrurilor pe nume. De ce să nu merg cu ei? Acesta este motivul".__ Motivul e beton, nu alta 😂