Zilele trecute a avut loc o ședință comună PAS și DA. Aseară, Maia Sandu, spune că a plecat mei devreme de la ședință pentru că i-a crăpat și ei răbdarea, pentru că DA n-a prezentat de unde se iau cei 51 de deputați care vor vota demiterea Guvernului și ce se întâmplă după. "Sunt ok să analizăm opțiunea Andrei Năstase premier, dar trebuie să vedem și condițiile celorlalți. Să vedem dacă nu sunt interese ascunse", a spus ea. Mai multe, Maia Sandu i-a recomandat lui Năstase "să fie mai politicos cu membrii PAS, dacă vor ca aceștia să-l voteze premier"